בעולם שבו הכל נמדד במונחים של זמן ויעילות, כל דקה יכולה להיות שווה הרבה מאוד כסף ולכן, נדמה שאין דבר מעצבן או מרגיז יותר מאשר לאבד את מפתחות הרכב או לנעול אותם בתוך הרכב ללא יכולת אפקטיבית ומיידית להגיע אליהם ואל יעדכם ומחוז חפצכם. לפעמים מדובר על עיכוב בהבאת הילד לגן או לבית הספר, לפעמים הדבר גורם לאיחור משמעותי לעבודה או לפגישה עסקית חשובה ולפעמים סתם לבזבוז זמן ואנרגיה, שהם, כידוע, לא משאבים שנמצאים לנו בשפע. אז מה עושים? שכפול מפתחות לרכבים.

המפתחות הנפוצים ביותר לרכב נקראים מפתחות חריטה מפני שיש להם, בדרך כלל, פס חריטה לכל אורך המפתח. החריטה היא הדרך, המפתח אפשר לומר, לצורך שכפול מפתחות לרכבים. למנעולנים מורשים ומוסמכים יש מכונות חריטה מיוחדות אשר ניתן בעזרתן לשכפל כל סוג מפתח לכל סוג רכב. ישנן מכונות חריטה ייעודיות לסוג מפתחות מסוימים, נדירים יותר, וישנן מכונות המסוגלות לבצע שכפול מרובה של סוגי ומיני מפתחות ממפתחות שונים, וכדאי לכל אחד לבדוק היכן ישנו מנעולן רכב מורשה ומקצועי המסוגל לשכפל את סוג מפתחות המכונית הספציפית שלו וליצור לעצמו צרור מפתחות משוכפלים כספייר על הצרור הנמצא בידיו, לכל צרה שלא תבוא ועל כל אובדן שלא יהיה.

ברוב הרכבים המודרניים מערכת האזעקה של הרכב, הקודן או האימובילייזר נמצאים על גבי מפתחות הרכבים ואובדן של צרור המפתחות משמעותו המעשית היא אובדן היכולת להיכנס לרכב, ולא כל שכן לנטרל את האזעקה ולהתניע אותו. אלו שמסוגלים לבצע רפליקה, שכפול, של מפתחות מקוריים לרכב הם המוסכים המורשים של היצרניות ויבואניות הרכבים, ובנוסף אליהם רק מנעולנים מורשים יכולים ליצור שכפול מפתחות לרכבים כך שיעמדו בתו התקן של הביטוח ויוכלו למלא את ייעודם כאמצעי הגנה וביטחון על הרכב ושלמותו. מאחר ובדרך כלל העלויות של התיקונים השונים במוסכים מורשים הם יקרים לאין שיעור מהעלויות בשוק החופשי, הרי שלפחות לגבי ההוצאה הכספית ברור היתרון המובנה של פניה למנעולן מוסמך, מקצועי ומורשה.

בין אם ברצונכם לבצע שכפול מפתחות לרכבים מסוג מאזדה, בין אם מסוג טויוטה, סוזוקי או מרצדס, הרי שתהיו חייבים לוודא כי האדם בו בחרתם הוא איש המקצוע המתאים ביותר לביצוע המשימה מבחינת אישורים, רישיונות, הסמכות ויכולת ביצוע מבחינה טכנית ופונקציונאלית, כי מספיק שאיבדתם את המפתחות היקרים מפז, אין צורך שתצאו מדעתכם, נכון?