קישורים מומלצים: ניהול ואחזקת מבנים

בחיים, ישנם אינספור עבודות שרק בשל עצלנות או חוסר ידע בסיסי, נאלץ להזמין נותני שירות שיעשו את העבודה בשבילנו. החל מהחלפת פנצ'ר דרך טיפוח הגינה ועד מצבר חדש לרכב. אבל כשמדברים על פינוי דירה מתכולתה, מדברים על עבודה פיסית קשה למדיי, שדורשת תכנון וידע, הבנה וניסיון.

המסקנה ברורה – אם הגעתם למצב בו אתם זקוקים במיידי לפינוי הדירה שלכם, מכל סיבה שלא תהיה – ירושה, מעבר, או סתם רצון בקצת סדר בבלגן, הפתרון יחיד וברור – חברת פינוי דירות שתעשה את העבודה בשבילכם.

פינוי דירה הינו תהליך מורכב למדיי בעל מספר שלבים הדורש תכנון מקדים. לכן, רגע אחרי ששוחחתם עם נציגי חברת הפינוי בטלפון, מומלץ לקבוע פגישה בה יוכלו המפנים להתרשם מתהליך העבודה הצפוי להם, על שלל מרכיביו – קושי הגישה לבית, אפשרות העמדת רכב הפינוי, כמות החפצים, המסמכים והרהיטים לפינוי, חלוקה בין חפצים ברי שימוש לבין כאלו שאינם ועוד.

חשוב במעמד זה להכיר את החוזה מקרוב. אמנם לרוב מדובר בחוזה פינוי סטנדרטי, אך חשוב לשים לב לסעיפים שונים, בעיקר כאלו הקשורים להבטחות לגבי זמן וביצוע עבודה, ביטוח כנגד נזקים (הן בבית, הן במסדרונות הבניין או בשטחים ציבוריים והן לחפצים עצמם) ועוד. חשוב לדעת הכל לפני, ולא להסתפק בחוזה שאתם לא שלמים עם חלק מהסעיפים שבו.

הפינוי אורך לרוב כמספר שעות, ולעיתים רחוקות אף יותר. כדי לצמצם זמנים, תוכלו לסייע למפנים על ידי מיון מסמכים, הפרדת מסמכים וחפצים שחשובים לכם מבחינה סנטימנטאלית ופינוי דרכי הגישה אל הבית. ניתן גם להכין את השכנים על הרעש הצפוי באמצעות פתק התנצלות והסבר.

הפינוי נעשה לתוך מכולות ענק, שעל פיהן גם נקבע התשלום לחברת הפינוי. תכולה דירה ממוצעת אמורה להיכנס ל-3 מכולות שכאלו, כאשר התשלום עבור כל אחת מהן נע סביב 800 ₪. חשוב לראות במו עיניכם את הליך הפינוי, כדי למנוע מצב שבו החברה תנסה להשתמש בכמה שיותר מכולות כדי לעלות את גובה התשלום הסופי.

ולאן מפנים? שאלה טובה. בישראל מספר אתרי פסולת מורשים, אלא שחברות פינוי דירות רבות לא מקפידות להגיע אליהן, ומשליכות את הפסולת בשטחים פתוחים, עניין לא חוקי הגובה קנסות כבדים. הסיבה – ניסיון לחסוך את מרחק הנסיעה ואת תשלום דמי האגרה. ודאו על ידי סעיף בחוזה שהפסולת הולכת למקומה הטבעי. אחר כך הקנס יגיע אליכם.