קישורים מומלצים: הובלות בהוד השרון

מהו הבידוד הטוב ביותר עבור הבית שלכם ועבור התקרה או הגג שלכם? הבחירה הטובה ביותר לבידוד הבית אינה פשוטה כפי שהיא נשמעת. היום תוכלו למצוא בשוק מספר סוגים וחומרים שמשמשים כבידוד ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו.

האמת היא שמעטים בתעשיית הבידוד מסכימים באשר לפתרון הבידוד הטוב ביותר. לכן, כאשר אתם מבקשים להשוות בין סוגי הבידוד השונים, כדאי מאד שתחפשו את הבידוד שהוא הטוב ביותר עבור הבית שלכם ושמתאים לבית הספציפי שלכם ולאקלים שבו אתם מתגוררים.

חומרי בידוד שמצויים היום בשוק כוללים מספר חומרים: צמר סלעים (חומר שמיוצר מבזלת ומסלע מינראלי שמעובד לסיבים), צמר זכוכית (חומר שמיוצר מסיבים של פיברגלאס), תבניות של למין ושל פוליאוריתן מוקצף (חומר בידוד זה מיוצר גם כחומר התזה וגם כלוח קשיח), בידוד לבן (חומר שמיוצר מסיבים של פוליאסטר) ויריעות של אלומיניום.

השוואה בין סוגי הבידוד

כאשר אתם משווים בין סוגי הבידוד השונים, עליכם לשקול מספר גורמים:

שטח התקרה – האם יש גישה לחלל הגג, האם הגג הוא שטוח או משופע, האם לאחר הבידוד אתם מתכננים להשתמש בחלל שמעל התקרה לצרכי אחסון וכו'. לכל אלה יש השפעה על הבידוד שיתאים ביותר לבית שלכם.

מיקום ואקלים – לאקלים של האזור בו ממוקם הבית יש השפעה גדולה על סוג חומרי הבידוד שבהם כדאי להשתמש. האם הבית שלכם קר מדי בחורף או חם מדי בקיץ? או אולי קצת מהשניים?

גורם סביבתי – רוב חומרי הבידוד מיוצרים מחומרים ממוחזרים או מחודשים כך שרובם ידידותיים לסביבה. עם זאת יש חומרי בידוד שמיוצרים על מנת שיתאימו לסביבה מה שגם גורם לייקור החומר.

גורם בריאותי – אם אתם או בני המשפחה שלכם אלרגיים או סובלים מאסתמה, ייתכן שתרצו לשקול שימוש בחומר בידוד כזה שלא יגרה את האלרגיה או את האסתמה. בעוד שרוב חומרי הבידוד נחשבים לבטוחים יחסית להתקנה, ישנם חומרים שגורמים לאלרגיה או לאסתמה יותר מאחרים.

עלות הבידוד – קיימת שונות גדולה במחירי החומרים לבידוד. לכן כדאי לבדוק היטב את עלויות החומרים ולבחור בחומר בידוד שמתאים גם לאפשרויות הכספיות שלכם.

בידוד אקוסטי – יש חומרי בידוד שבוחרים בהם גם בגלל האקוסטיות המעולה שלהם, בנוסף לתכונות התרמיות.